середа, 20 травня 2015 р.

19 травня - Всесвітній день сімейного лікаря. ( відео )

 На Дніпропетровщині сімейну медицину розпочали впроваджувати з 1998 року. На сьогодні у нашому регіоні понад 1200 сімейних лікарів, найбільш популярними такі фахівці є у районах області. 
На Дніпропетровщині сімейну медицину розпочали впроваджувати з 1998 року. На сьогодні у нашому регіоні понад 1200 сімейних лікарів, найбільш популярними такі фахівці є у районах області. Сімейний лікар – це лікар першої ланки, який надає первинну медико-санітарну допомогу всім членам родини. У його роботі головне – раннє виявлення хвороб та профілактика захворювань.
На Дніпропетровщині функціонують сотні амбулаторій сімейної медицини. За допомогою ж конкурсу визначили кращих. Такими є селищна Гвардійська Новомосковського району, 9 Дніпропетровська - у Самарівці та амбулаторії Кривого Рогу. До сімейних лікарів вимоги високі. Кожний з них має знати рівень достатку родини, яку обслуговує, і відповідно до цього допомагати визначитися з оптимальним курсом лікування.
Серед молодих лікарів – багато талановитих спеціалістів, вони готові працювати, проте хочуть гідного рівня життя.  Чимало обдарованих фахівців виїжджають за кордон. Проблема всеукраїнського масштабу як їх утримати.
Сьогодні на Дніпропетровщині працюють більше 1200 сімейних лікарів. Вони ведуть працівників різного віку – це майже 80 % населення області.